Experimental videomapping inspired by Baroque, Braun´s sculptures, atmosphere and our creativity.
Location: Valeč Castle
Do your best, make different. Our self promotion shortcut of best works what we did.
Nová expozice lapidária barokních soch M. B. Brauna na zámku Valeč. Vizuální koncept a realizace made by Multilab
Pátý ročník festivalu světla Blik Blik 2019 se vrací do centra města Plzeň. Mezi 13 ohromujicích instalací od umělců z česka, německa, británie, francie, maďarska a indie, Vám také ukáže instalaci/mapping vytvořenomu MULTILAB studiem. Původní velkoplošná animace využívá estetiky starých videopásek a PC her z let, kdy létaly první rakety k Měsíci, naši tátové hráli Space Invaders na Nortonu a David Bowie spadl na Zemi.
Významné výročí 100 let vzniku Československé republiky nechalo vzniknout projektu Zažijte to znovu! Multilab v rámci tohoto projektu vytvořil Multimediální projekce s prvky videomappingu, jak krok po kroku vznikalo Československo. Neobvyklé projekce o vzniku státu ve vybraných městech.
K připomenutí únorových událostí před 70 lety vznikl unikátní komponovaný večer, na jehož pořádání se spojilo několik institucí: Plzeňská filharmonie, ÚSTR, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara (na její půdě se program odehrál) a Český rozhlas Vltava (který průběh vysílal přímým přenosem). Základem byl koncert, který začal netradičně ukázkami několika budovatelských skladeb, hlavní náplň ovšem tvořily kompozice skladatelů, kteří měli s komunistickým režimem problémy. ÚSTR k této příležitosti vydal stejnojmennou publikaci, věnovanou mimo jiné dopadům února 1948 na českou hudbu.
Mapping byl ateliérem Multimédií realizován v centru Plzně na věž budovy právnické fakulty ZČU. Tématicky se dotýkal právě nastupující 4. Průmyslové revoluce a jejího příchodu v průběhu konce 20. Století. Zároveň jsme jako ateliér definovaly tzv. Neomapping, kdy pracujeme nejen s 3D a vektorovou grafikou, ale do projekce se zapojují i video obrazy a sekvence. Vzniká tak komplexnější možnost vyprávění příběhu.
Ve spolupráci s českou sekcí World Musado association vzniklo prezentační video tohoto bojovém umění.
Slavnostní galavečer k 25. Výročí založení ZČU v Plzni byl situován do multifunkční budovy FDULS. Vizuální i obsahovou stránkou bylo pověřeno vedení ateliéru multimédií. Vznikla tak unikátní akce propojující hudební produkci, taneční performance a společenské setkání přátel ZČU.
Video pro NTIS - Research programme VP3 bylo vytvořeno za účelem propagace na brněnském veletrhu, kde běželo ve smyčce celý den a mělo zaujmout kolemjdoucí jak vizuálem tak i vědeckým obsahem. Video vytvořili studenti Ateliéru Multimedii během jednoho natáčecího týdne a tří týdnů postprodukčních.
V rámci klauzurní práce do ateliéru multimedií vznikl spoluprácí našich studentů projekt, hrající 3D tiskárna. Tato instalace vznikala v protorách DEPO2015 ve Fablabu, následně byla použita jako jedna z hlavních atrakcí pro dlouhodobou výstavu Má PLAST.
Digitalizace památek. Kostel neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce v Klatovech.
Více než desítky realizací dosáhl projekt Zaniklé a ohrožené kostely, na kterém pracovali studenti a pedagogové oboru Socha a prostor na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. Projekt byl součástí programové linie LandArt Plzně – Evropského hlavního města kultury 2015, stal se pilotní akcí v regionálním měřítku.
Srdce je velice úspěšným multimediálním projektem. Zůčastnil se mnoha výstav a prezentací současného designu v Čechách i na Slovensku. Za všechny Designblok, Chemistry galerii, dlouhodobá prezentace v NOD Praha. Základní funkce je definována vzorcem, kdy dle intenzity pohybu návštěvníků kolem srdce, získává srdce na síle a tím intenzivněji svítí a reaguje.
Galerie Ladislava Sutnara vznikla v květnu 2011 transformací dosavadní Univerzitní galerie, situované v kulturním srdci města – v bezprostřední blízkosti Divadla J. K. Tyla, Měšťanské besedy, Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, Západočeského muzea či Knihovny města Plzně.
Ve spolupráci s KKY ZČU Plzeň vzniklo prezentační produktové video pro projekt Sealion, kde robot nebo počítač provádí výpočty v reálném čase a je tak schopen balancovat s fotbalovým míčem na hrotu jehly. Základní zadání si dvojice Peter Pastorok a Štěpán Svoboda zpracovala po svém a využila možností technického zázemí našeho Multilabu, pro opravdu profesionální a celosvětově prezentované video.
Představení Modeli di Torino z roku 2013 je divadelní projekt, ve kterém se propojila práce studentů Multimédií a akrobatického umění studentů italské akrobatické školy Flic pod vedením renomovaného umělce na poli Nového cirkusu Petra Formana. Po třech týdnech zkoušek a zrodu tak vzniklo nezapomenutelné představení, kde vizuální scénickou část obstarali studenti Multimédií.